تبلیغات
خوز بلاگ - برگزاری كنگره ملی سرداران و شهدای خرمشهر
 برگزاری كنگره ملی سرداران و شهدای خرمشهر

روزهای اول تا سوم خرداد ماه نمایشگاه دائمی منطقه آزاد اروند میزبان كنگره ملی سرداران و شهدای خرمشهر می شود.

                        

ایران هویت منسجم با سابقه تاریخی طولانی دارد که با پذیرش اسلام و رسمیت تشیع به عالی ترین مرحله تعالی خود رسید. دین و مذهب مهمترین مشخصه هویت ایرانی در طول تاریخ بوده است . در تاریخ معاصر ایران هشت سال دفاع مقدس را می توان مهمترین جلوه ی هویت مردم ایران به حساب آورد که نظیر آن را در تاریخ انقلاب اسلامی شاهد بودیم . در هشت سال دفاع از مرزهای ایران اسلامی رزمندگان اعم از کرد ، لر ، عرب ، بلوچ ، خراسانی ، آذری ، بختیاری ، قشقایی ، فارس ، گیلکی ، مازندرانی و اقلیت های مذهبی از اقصی نقاط این آب و خاک به فرمان امام خمینی (ره) خود را به جبهه های نبرد رساندند و برای حراست از کیان اسلامی و اعتقادات و ارزش های دینی از بذل جان دریغ نداشتند.

جلوه های این تجلی هویت اسلامی را اکنون هم در کاروان های راهیان نور می توان دید . در شملچه ، در فکه ، در دهلاویه ، در دوکوهه ، در چزابه ، در طلائیه و ... وقتی همراه این کاروان می شویم گویی همبستگی ایران و ایرانیان را بیشتر احساس می کنیم همه به دنبال گمشده ای هستند که فارغ از زبان و گویش و زادگاه است .
اروند مسافران بسیاری دارد که در بی نهایت عشق سفر کرده اند . طلائیه گمنامان بسیاری دارد که چشمان ، پوست و استخوانشان به خاک شرافت بخشیده است . از این رو است که این خاک مطاف ایرانیان است.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران خوزستان در گفتگو با خبرنگار نوید شاهد گفت: این كنگره روزهای اول تا سوم خرداد ماه در نمایشگاه دائمی منطقه آزاد خرمشهر به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار خواهد شد.

حسن نورانی تصریح كرد: نخستین روز كنگره با عنوان «زنان و مقاومت» با هدف بزرگداشت زنان مجاهد خرمشهری و یاد و خاطره شهدای زن برگزار می شوند؛ در این روز 300 نفر از خواهران رزمنده از سراسر كشور برای حضور در خرمشهر دعوت می شوند.

وی گفت: دومین روز كنگره كه با عنوان «مقاومت خرمشهر» نامگذاری شده؛ برنامه های مختلفی در بخش های شعر، نمایش، روایت جنگ و داستان اجرا می شود.

نورانی در ادامه افزود: سومین روز كنگره نیز با عنوان «روز پیروزی» از خانواده های شهدای عملیات بیت المقدس تجلیل به عمل خواهد آمد. همچنین در این كنگره نمایشگاه هایی به صورت تلفیقی از اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری برپا خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این كنگره جمعی از مسئولان كشوری و لشكری، فاتحان خرمشهر، جانبازان و آزادگان، مسئولین بنیاد شهید و خانواده های معظم شهدا حضور خواهند داشت.

گفتنی است، كنگره ملی سرداران و شهدای خرمشهر به همت بنیاد شهید و امورایثارگران، سپاه ناحیه، فرمانداری و استانداری خوزستان برگزار می شود.


نوشته شده توسط جابر علی احمد در سه شنبه 26 اردیبهشت 1391
 نوشته های پیشین
+ اطلاعیه ی فعالان جامعه ی مدنی اهواز: ماموریت ویژه "سید صباح موسوی"
+ ماجرای گردهمایی که آبروی ضد انقلاب را برد
+ پوشیدن لباس دموکراسی توسط تروریست‌های الاحوازی
+ چرخش 180 درجه ای رو به دموکراسی تروریست های موسوم به الاحوازی
+ اعتراض نژادپرستان تجزیه‌طلب به تبعیض نژادی اپوزیسیون!
+ تروریست های دیروز، فعالان حقوق بشر امروز
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت دوم "
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت اول "
+ تحرکات گروه‌های موسوم به خلق عرب
+ هیاهویی برای حمایت از تروریست‌ها
+ فیلم اعترافات هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی به اقدام تروریستی
+ اتحاد منحوس بر ضد ایران
+ شیخ‌خزعل؛ جای خالی عقلانیت سیاسی در رؤیای تجزیه‌طلبی
+ نسخه پیچی از نوع انگلیسی برای قومیت عرب
+ انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر/ فرافکنی به سبک شیخ وهابی سعودی

صفحات :

خوز بلاگ آماده انتشار مطالب شماست

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای خوز بلاگ محفوظ می باشد