تبلیغات
خوز بلاگ - «جای امن گلوله‌ها» کتاب سال تبریز شد
 «جای امن گلوله‌ها» کتاب سال تبریز شد

جواد كامور بخشایش كه به پاس تدوین كتاب «جای امن گلوله‌ها» به عنوان نویسنده منتخب دومین جشنواره كتاب سال تبریز معرفی شده، گفت: بخش انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس، یكی از شاخه‌های حساس و جزو دغدغه‌های مسوولان كتاب سال تبریز است.


        

كامور بخشایش با اشاره به بركات كتاب «شیخ شریف» که با محوریت بررسی زندگی‌ و مبارزات حجت‌الاسلام محمدحسن شریف قنوتی، اولین روحانی شهید جنگ تدوین شده، اظهار كرد: در مسیر نگارش این كتاب به عبدالرضا آلبوغبیش، تنها شاهد شهادت شیخ شریف برخوردیم.

وی با اشاره به انتشار خاطرات آلبوغبیش از شهید شریف قنوتی در كتاب «شیخ شریف» اضافه كرد: بعدها با تشویق‌‌های مرتضی سرهنگی، خاطرات عبدالرضا آلبوغبیش با محوریت مقاومت ۳ روزه خرمشهر را در طول ۱۰ ماه گردآوری، تدوین و در كتاب «جای امن گلوله‌ها» توسط انتشارات سوره‌مهر منتشر كردم.

نویسنده كتاب «نامی كه ماند» گفت: تبریز دارای تاریخ تمدن دیرینه‌ای است و بسیاری از شعرا، علما و نویسندگان معاصر ایران اهل تبریز هستند. شاید همین تمدن چندهزار ساله، یكی از دلایل ضرورت برگزاری جشنواره كتاب سال تبریز باشد.

كامور بخشایش با اشاره به بازتاب مثبت این جشنواره بر اعتلای فرهنگ و ادبیات ایران افزود: جشنواره كتاب سال تبریز برای تشویق نویسندگان آذری زبان و محققان حوزه تبریز موثر خواهد بود. به یاد دارم كه در نخستین دوره از این جشنواره، بخش انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس یكی از شاخه‌های حساس بود و به نظرم جزو دغدغه‌های مسوولان كتاب سال تبریز است.

این پژوهشگر تاریخ و ادبیات در پاسخ به سوال خبرنگار ایبنا درباره این‌كه چرا هیچ كتابی در حوزه انقلاب اسلامی در دومین جشنواره كتاب سال تبریز انتخاب نشده، اظهار كرد: من در این مورد نظر خاصی ندارم. اما نقطه اوج حركت مردم تبریز در روند انقلاب اسلامی، قیام ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ مردم تبریز است.

جواد كامور بخشایش با اشاره به تاثیر این قیام بر روند كلی انقلاب یادآور شد: محققان باید بر روی این موضوع متمركز شوند و اتفاقاتی كه در این مقطع تاریخی رخ داده، ورق بخورد تا نقش مردم تبریز و میزان همراهی آن‌ها با انقلاب مشخص شود.

كتاب «جای امن گلوله‌ها» نوشته جواد كامور بخشایش، عصر دیروز (یازدهم اردیبهشت ماه ۹۱) در شاخه «انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس» دومین جشنواره كتاب سال تبریز، به عنوان كتاب منتخب معرفی و تجلیل شد.

دومین جشنواره كتاب سال تبریز، به همت سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تبریز برگزار شده است.

نوشته شده توسط جابر علی احمد در یکشنبه 17 اردیبهشت 1391
 نوشته های پیشین
+ اطلاعیه ی فعالان جامعه ی مدنی اهواز: ماموریت ویژه "سید صباح موسوی"
+ ماجرای گردهمایی که آبروی ضد انقلاب را برد
+ پوشیدن لباس دموکراسی توسط تروریست‌های الاحوازی
+ چرخش 180 درجه ای رو به دموکراسی تروریست های موسوم به الاحوازی
+ اعتراض نژادپرستان تجزیه‌طلب به تبعیض نژادی اپوزیسیون!
+ تروریست های دیروز، فعالان حقوق بشر امروز
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت دوم "
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت اول "
+ تحرکات گروه‌های موسوم به خلق عرب
+ هیاهویی برای حمایت از تروریست‌ها
+ فیلم اعترافات هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی به اقدام تروریستی
+ اتحاد منحوس بر ضد ایران
+ شیخ‌خزعل؛ جای خالی عقلانیت سیاسی در رؤیای تجزیه‌طلبی
+ نسخه پیچی از نوع انگلیسی برای قومیت عرب
+ انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر/ فرافکنی به سبک شیخ وهابی سعودی

صفحات :

خوز بلاگ آماده انتشار مطالب شماست

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای خوز بلاگ محفوظ می باشد