تبلیغات
خوز بلاگ - خوزستان تجلی گاه هویت ملی
 خوزستان تجلی گاه هویت ملی

   ایران هویت منسجم با سابقه تاریخی طولانی دارد که با پذیرش اسلام و رسمیت تشیع به عالی ترین مرحله تعالی خود رسید. دین و مذهب مهمترین مشخصه هویت ایرانی در طول تاریخ بوده است . در تاریخ معاصر ایران هشت سال دفاع مقدس را می توان مهمترین جلوه ی هویت مردم ایران به حساب آورد که نظیر آن را در تاریخ انقلاب اسلامی شاهد بودیم . در هشت سال دفاع از مرزهای ایران اسلامی رزمندگان اعم از کرد ، لر ، عرب ، بلوچ ، خراسانی ، آذری ، بختیاری ، قشقایی ، فارس ، گیلکی ، مازندرانی و اقلیت های مذهبی از اقصی نقاط این آب و خاک به فرمان امام خمینی (ره) خود را به جبهه های نبرد رساندند و برای حراست از کیان اسلامی و اعتقادات و ارزش های دینی از بذل جان دریغ نداشتند.

      

خوزستان ، کرمانشاه و کردستان متعلق به همه ی مردم ایران بود که مهدی باکری میاندوآبی ، بابا نظر خراسانی ، ابراهیم اصفهانی ، شفیع زاده تبریزی و ... دوش به دوش هم در کنار مردم غیور خوزستان علیه متجاوزان بعثی می جنگیدند .

جلوه های این تجلی هویت اسلامی را اکنون هم در کاروان های راهیان نور می توان دید . در شملچه ، در فکه ، در دهلاویه ، در دوکوهه ، در چزابه ، در طلائیه و ... وقتی همراه این کاروان می شویم گویی همبستگی ایران و ایرانیان را بیشتر احساس می کنیم همه به دنبال گمشده ای هستند که فارغ از زبان و گویش و زادگاه است .
اروند مسافران بسیاری دارد که در بی نهایت عشق سفر کرده اند . طلائیه گمنامان بسیاری دارد که چشمان ، پوست و استخوانشان به خاک شرافت بخشیده است . از این رو است که این خاک مطاف ایرانیان است.
در آنجا لر ، آذری ، بختیاری ، خراسانی ، سمنانی و ... یکی است . اگر گوش کنیم هر کس به لهجه ای اصفهانی یا خراسانی ، گیلانی یا خوزستانی ، آذری ، تهرانی ، زنجانی ، همگی حدیث عشق شهدا را به زمزمه نشسته اند.
خوزستان میعاد گاه همه ی کسانی است که عشق امام حسین (ع) و عشق ایران دارند. این میعاد گاه آدم را یاد روزهای دفاع مقدس می اندازد  که رزمندگان برای جانبازی و ایثار بر هم سبقت می گرفتند.
لکن در سال های پس از جنگ خصوصا دهه اخیر برخی عناصر تجزیه طلب بدون مطالعه دوران و پژوهش جنگ تحمیلی و نداشتن هیچ منطقی به دنبال اغراض ناسیونالیستی بوده و درصدد بر هم زدن امنیت منطقه خوزستان و انجام اقدامات جنایتکارانه و جعل و وارونه جلوه دادن حقایق بوده تا این قسمت از منطقه پاک که یادآور دلاور مردی ها ، رشادت ها و دفاع از تمامیت ارضی کشور می باشد را جدا از ایران معرفی نمایند .

آن ها باید بدانند که خوزستان یکی از اجزا لاینفک خاک جمهوری اسلامی ایران است و تلاش های بیهوده آنها هیچگاه نخواهد توانست وجبی از خاک ایران را جدا کند.

نوشته شده توسط جابر علی احمد در یکشنبه 17 اردیبهشت 1391
 نوشته های پیشین
+ اطلاعیه ی فعالان جامعه ی مدنی اهواز: ماموریت ویژه "سید صباح موسوی"
+ ماجرای گردهمایی که آبروی ضد انقلاب را برد
+ پوشیدن لباس دموکراسی توسط تروریست‌های الاحوازی
+ چرخش 180 درجه ای رو به دموکراسی تروریست های موسوم به الاحوازی
+ اعتراض نژادپرستان تجزیه‌طلب به تبعیض نژادی اپوزیسیون!
+ تروریست های دیروز، فعالان حقوق بشر امروز
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت دوم "
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت اول "
+ تحرکات گروه‌های موسوم به خلق عرب
+ هیاهویی برای حمایت از تروریست‌ها
+ فیلم اعترافات هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی به اقدام تروریستی
+ اتحاد منحوس بر ضد ایران
+ شیخ‌خزعل؛ جای خالی عقلانیت سیاسی در رؤیای تجزیه‌طلبی
+ نسخه پیچی از نوع انگلیسی برای قومیت عرب
+ انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر/ فرافکنی به سبک شیخ وهابی سعودی

صفحات :

خوز بلاگ آماده انتشار مطالب شماست

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای خوز بلاگ محفوظ می باشد