تبلیغات
خوز بلاگ - غائله خلق عرب به روایت عبدالرضا آلبوغبیش
 غائله خلق عرب به روایت عبدالرضا آلبوغبیش

آلبو غبیش از چهره های ماندگار تاریخ ایران اسلامی از مردم خونگرم خوزستان است که از نزدیک شاهد حوادث و مسائل خوزستان بویژه دفاع مقدس بوده است.وی از نزدیک شاهد شهادت فجیع شیخ شریف فنوتی اولین روحانی شهید دفاع مقدس بود و حتی عراقی های بعثی که سنگ خلق عرب را به سینه می زدند آلبوغبیش را آماج یک خشاب گلوله کرده و حتی به او تیر خلاصی هم می زنند ،اما سرنوشت چنان بود که وی زنده بماند و روایت گر تاریخ باشد.

پیش ازاین گفتیم که خانه دوم من خرمشهر بود واغلب بین خرمشهر وماهشهر در رفت و آمد بودم .پس از پیروزی انقلاب هم این روند ادامه داشت وهمسایه های دایی ام و بسیاری از بچه های محله مولوی خرمشهر مرا می شناختند و باخیلی از آنها رفیق بودم .

روزی در مسجد ماهشهر نشسته بودیم که یک آقایی نزد ما آمد و گفت که من از خرمشهر می آیم ،آنجا اتفاقات عجیبی در حال وقوع است ،می گویند خلق عرب در حال ایجاد بحران و آشوب است.

گرچه در اوایل انقلاب آشوب ها و بحران هایی در بسیاری از نقاط حساس کشورمان با عنوان های مختلفی چون خلق عرب ،خلق بلوچ ،خلق ترکمن و ..... رخ داد ، ولی پس از ختم آن غائله ها معلوم شد تمام این ها رخنه و فتنه ضد انقلابیون برای سقوط انقلاب اسلامی بوده است؛یک روز لباس عرب به تن می کردند و بانفوذ در جمعیت عرب زبان کشور سعی می کردند عرب تبارهای ایران را شورانده و با تبلیغات گسترده ی خود غائله خلق عرب را همه جا پخش کنند.روز دیگر ،لباس بلوچ پوشیده وبا استفاده از سادگی اقشار مختلف مردم منطقه بلوچ نشین وانمود می کردند که ملت بلوچ زبان ایران به مخالفت با انقلاب برخاسته اند  وروزی دیگر در لباسی دیگر نقشه ی تازه تری طرح می کردند.

منشاء و مبداء همه این غائله ها وبحران ها عده ی معدودی از ضد انقلابیون بودندکه سعی داشتند تحت هر شرایطی آتش فتنه و آشوب را در استان های غربی و جنوبی کشور روشن نگه داشته تا به مقاصد شومشان برسند.

بنابر این، وقتی صحبت از غائله خلق عرب می شود بدان معنا نیست که مردم  عرب تبار ایران علیه نظام جمهوری اسلامی ایران شورش کرده اند، بلکه به معنای نفوذ عده ای از منافقین و ضد انقلابیون خدانشناس در بین مردم ساده و پاک و صمیمی عرب تبار و دادن اطلاعات غلط در باره ی اوضاع ایران و نظام جمهوری اسلامی به منظور همراهی آن ملت مظلوم با مقاصد خودشان است .آنان در بین این مردم نفوذ کرده و از نبود و کمبود امکانات در خوزستان سخن می راندند و آنان را با وعده و وعید های واهی می فریفتند. مثلامیگفتند: مگر شما نمی خواهید امکانات رفاهی خوبی داشته باشید؟ مگر نمی خواهید درآمد خوبی داشته باشید؟ مگر نمی خواهید مدرسه ی خوب و دانشگاه و کارخانه وپول نفت و غیره داشته باشید؟و از این راه عده ای را با خود همراه کرده وغائله و آشوب به پا می کردند.

عده ای از منافقین به اصطلاح عرب تبار نیز به این جمع پیوسته و با ایجاد تشکل ، انتشار نشریه و ایجاد بلوا و آشوب در منطقه ،سعی می کردند مملکت را نا امن جلوه دهند.هدف اصلی آنها تقسیم ایران به چند بخش بود؛  می خواستند آذربایجان شرقی و غربی را تسلیم ترکیه کنند و شعارشان این بود که آذربایجان شوروی ، آذربایجان ترکیه ، آذربایجان ایران باید یک کشور مستقل باشند.از طرفی هم با شعار استقلال کردستان عراق و کردستان ایران قصد داشتند خوزستان و کردستان را به عراق واگذار کنند.

نیت منافقین درهم شکستن وحدت کلمه ای بود که امام همواره بر آن تاکید داشت و بر آن بودند تا همه ایران را زیر پرچم وحدت ببرند .به همین دلیل ، منافقین برای سقوط انقلاب و ایجاد تشنج و آشوب در مناطق مستعد ، دست به هر کاری می زدند.

 

خاطرات کامل راوی از قبل و بعد از انقلاب و به ویژه نقش خوزستان در دفاع مقدس را در کتاب جای امن گلوله ها (خاطرات عبدالرضا آلبوغبیش)    که به کوشش آقای جواد کامور بخشایش تدوین و توسط انتشارات سوره مهر (صفحه 75-73) انتشار یافته دنبال کنید.


نوشته شده توسط جابر علی احمد در چهارشنبه 24 اسفند 1390
 نوشته های پیشین
+ اطلاعیه ی فعالان جامعه ی مدنی اهواز: ماموریت ویژه "سید صباح موسوی"
+ ماجرای گردهمایی که آبروی ضد انقلاب را برد
+ پوشیدن لباس دموکراسی توسط تروریست‌های الاحوازی
+ چرخش 180 درجه ای رو به دموکراسی تروریست های موسوم به الاحوازی
+ اعتراض نژادپرستان تجزیه‌طلب به تبعیض نژادی اپوزیسیون!
+ تروریست های دیروز، فعالان حقوق بشر امروز
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت دوم "
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت اول "
+ تحرکات گروه‌های موسوم به خلق عرب
+ هیاهویی برای حمایت از تروریست‌ها
+ فیلم اعترافات هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی به اقدام تروریستی
+ اتحاد منحوس بر ضد ایران
+ شیخ‌خزعل؛ جای خالی عقلانیت سیاسی در رؤیای تجزیه‌طلبی
+ نسخه پیچی از نوع انگلیسی برای قومیت عرب
+ انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر/ فرافکنی به سبک شیخ وهابی سعودی

صفحات :

خوز بلاگ آماده انتشار مطالب شماست

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای خوز بلاگ محفوظ می باشد