تبلیغات
خوز بلاگ - اطلاعیه ی فعالان جامعه ی مدنی اهواز: ماموریت ویژه "سید صباح موسوی"
  اطلاعیه ی فعالان جامعه ی مدنی اهواز: ماموریت ویژه "سید صباح موسوی"
این حزب در بیانیه ای از پاسخ مثبت افراد معتقد به یاری اهواز، به دعوت "سید صباح موسوی"، هماهنگ کننده کل برای برگزاری کنفرانس، به ویژه این که شخصیتی مجهول الهویه در داخل اهواز است و اهوازی ها از او چیزی جز فعالیت در سپاه پاسداران و تعقیب ملی گراها و مبارزان اهوازی به یاد ندارند ابراز شگفتی کرد .

                                   
انتظار می رفت که تمام شرکت کنندگان در این کنفرانس که از سوی شخصیتی مشکوک برگزار شده است ، شرکت نکنند . به ویژه این که کسی که صباح موسوی را خوب بشناسد وجود ندارد و معلوم نیست وی از کدام قبیله و خانواده است و به همین علت برگزاری چنین کنفرانسی مشکوک است و برای مساله اهواز بیشتر مضر است تا اینکه مفید باشد. در ضمن امروز شاهدیم که اهوازی های داخل نیز از این مساله نگران هستند و با شک و تردید به آن می نگرند.
(متن فوق بخشی از بیانیه حزب همبستگی اهواز در محکومیت شدید کنفرانس حمایت از اهواز در قاهره است)


در تایید بیانیه حزب تضامن و تردید در شخصیت مجهول "سید صباح موسوی" نکاتی چند قابل تامل است که لازم است همه دلسوزان قضیه الاهواز مورد توجه قرار دهند و به افراد بی هویت و فرصت طلب اجازه حضور ندهند.
۱-    به پسوند سادات بودن "سید صباح" توجه نمائید . یاد شده ادعا دارد که از سادات موسوی است، آیا امکان دارد فردی با این ویژگی به یک باره سنی مذهب از نوع افراطی شود و به تبلیغ مذهب اهل سنت روی آورد.
۲-    همگان به یاد دارید که این شخصیت مرموز چندین سال در سوریه اقامت داشته و موجبات خیانت زیادی به مبارزین اهوازی شده است و به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران زبان زد عام و خاص بوده است. همچنین بسیاری از شما اعتقادات و نحوه پوشش همسر و فرزندانش را مشاهده می کردید "سید صباح" به صورت جدی از مذهب تشیع حمایت و از مبلغین این مذهب بوده و همسرش از عبای عربی و پوشیه استفاده می کرد.
٣-    تلاش های وی در سوریه و همکاری با ایران باعث گردید که حزب بعث سوری از وی حمایت و با پشتیبانی این حزب و ماموریت سپاه پاسداران برای نفوذ در نیروی های مبارز اهوازی به کانادا برود که در سال ها با راه ندازی یک سایت اینترنتی به نام المحمره موجب شناسایی بسیاری از مبارزان اهوازی شده است و برای ایجاد انشقاق در احزاب اهوازی مسئولیت بمب گذاری های سال ۱٣٨۴ که توسط حرکه النصال انجام شده بود به عهده گرفت تا مسیر مقاومت را تغییر داده و در آن اختلاف ایجاد کند و اطلاعات "علی عفراوی" و "مهدی نواصری" از مبارزین اهوازی را به ایران بدهد که منجر به دستگیری و اعدام آن ها شده است.
۴-    در سال ۱٣٨۶ به دلیل افشای ماهیت وی از طریق مبارزین اهوازی وی مجبور شد که حزب خود به نام النهضه العربی الاحواز را منحل کند و سایت منتسب به خود را حذف نماید.
۵-    بعد از بهار عربی در کشور های خلیج فارس و آفریقا و مبارزات مردم اهواز ماموریت جدید وی از طرف ایران آغاز شد و "سید صباح" با هدف نزدیک شدن به مبارزین اهوازی و حامیان منطقه ای الاهواز راهی این کشورها شده است و در حالی که وضعیت اقتصادی فعلی اجازه مسافرت تعطیلات آخر هفته را نمی دهد وی سفرهای دوره ای به کشورهای بحرین، امارات ، کویت ، لیبی،مصر ، موریتانی ، مغرب ، عربستان ، و ... برگزار و در هتل های مجلل اقامت می کند.
۶-    فریب کاری و مرموز بودن وی به جایی رسیده است که در جمع حامیان اهواز سخنرانی و با شخصیت های مختلف منطقه از جمله بحرین ، مصر و شخص شیخ الازهر ملاقات می نماید و با فریب کشور عربستان ، کویت ، بحرین و حتی مصر پول های کلان آن ها را دریافت و برای خبر سازی به نفع ایران همزمان با سفر وزیر خارجه این کشور و بدون حضور عناصر ملی و مبارزین راستین اهواز کنفرانس برگزار می نماید برخی از مبارزین بی اطلاع اهوازی به تشویق وی می پردازند و صدای مطلعین از فعالیت وی نیز به جایی نمی رسد.
۷-    به راستی " سید صباح موسوی " در این سفر ها به دنبال چیست و ماموریت ویژه ایران به وی چه می باشد ؟
در پایان این نوشته از همه مبارزین اهوازی به دلیل موضع گیری شفاف علیه وی خصوصا حزب همبستگی احواز تشکر می شود.

فعالان جامعه مدنی اهواز
نوشته شده توسط جابر علی احمد در شنبه 17 فروردین 1392
 نوشته های پیشین
+ اطلاعیه ی فعالان جامعه ی مدنی اهواز: ماموریت ویژه "سید صباح موسوی"
+ ماجرای گردهمایی که آبروی ضد انقلاب را برد
+ پوشیدن لباس دموکراسی توسط تروریست‌های الاحوازی
+ چرخش 180 درجه ای رو به دموکراسی تروریست های موسوم به الاحوازی
+ اعتراض نژادپرستان تجزیه‌طلب به تبعیض نژادی اپوزیسیون!
+ تروریست های دیروز، فعالان حقوق بشر امروز
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت دوم "
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت اول "
+ تحرکات گروه‌های موسوم به خلق عرب
+ هیاهویی برای حمایت از تروریست‌ها
+ فیلم اعترافات هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی به اقدام تروریستی
+ اتحاد منحوس بر ضد ایران
+ شیخ‌خزعل؛ جای خالی عقلانیت سیاسی در رؤیای تجزیه‌طلبی
+ نسخه پیچی از نوع انگلیسی برای قومیت عرب
+ انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر/ فرافکنی به سبک شیخ وهابی سعودی

صفحات :

خوز بلاگ آماده انتشار مطالب شماست

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای خوز بلاگ محفوظ می باشد