تبلیغات
خوز بلاگ - تحرکات گروه‌های موسوم به خلق عرب
 تحرکات گروه‌های موسوم به خلق عرب
«جبهه خلق عرب» گروهی تروریستی است که سابقه آن به فعالیت‌های «شیخ شبیر خاقانی» در کمیته عرب‌ها یا همان ستاد رزمندگان خلق عرب در سال‌های ابتدایی انقلاب باز می‌گردد.

                       

این گروه خواستار تجزیه ایران و جداسازی خوزستان از ایران هستند و در دروان دفاع مقدس رو در روی ملت ایران و در کنار رژیم سفاک بعث ایستادند در حالی که از 17 هزار شهید استان خوزستان در دوران دفاع مقدس قریب به 12 هزار تن از برادران و خواهران عرب‌زبان این خطه بودند.
این گروه در سال‌های اخیر با مشارکت و حمایت گسترده مالی سازمان‌های جاسوسی بیگانه و حامیان منطقه‌ای آنان، طیفی از سازمان‌ها را درون خود به وجود آورده است تا بتواند با پرچم‌های مختلف ـ از سازمان‌های صرفاً تروریستی گرفته تا سازمان‌های مدعی حقوق بشر که با شعارهای پان‌عربیستی سعی در اغوای جوانان و دعوت به اغتشاش دارند ـ اهداف یکسانی را دنبال کند.
با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 این گروهک تروریستی نیز تحرکات خود را افزایش داده است. تحرکات جدید گروهک خلق عرب با برگزاری کنفرانسی تحت عنوان «حمایت از ملت عرب اهواز(احواز)» در مصر شروع شد. این کنفرانس ضد ایرانی که در جهت ایجاد آشوب و حمایت از تجزیه‌طلبی ایران به مدت 2 روز در مصر، هم‌زمان با سفر وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد؛ افرادی از قبیل "محمد العریفی" استاد دانشگاه عربستان سعودی و مبلغ وهابیت، "محمد مجید الأحوازی" ضد انقلاب فعال در شبکه‌های اجتماعی جدایی‌طلب و از اعضای گروه وهابی "حرکة عدالة الأحوازیة"، "عماد عبدالغفور" معاون ارتباطات و مشاور رئیس‌جمهور، "صفوت عبدالغنی" عضو مجلس شورای مصر و رهبر جماعت اسلامی مصر، "ممدوح اسماعیل" نماینده پارلمان مصر، "عبدالله النفیس" عضو شورای دعوت سلفی و "صباح موسوی" عضو تشکل فراماسونری دبیرخانه باشگاه اندیشمندان مسلمان که هماهنگ‌کننده این کنفرانس ضد ایرانی بود. او همچنین عضو گروه تجزیه‌طلبان وهابی «خلق عرب» می‌باشد که مقر اصلی‌شان در انگلستان و در شهر لندن است. در تشکیلات رهبری‌کننده آنها، انجمن دوستی ایران و انگلیس وجود دارد.


در این کنفرانس که رویکردی کاملاً ضد ایرانی داشت و در آن تعصبات قومی و قبیله‌ای اوج خود رسیده بود و هیئت‌هایی پارلمانی از کشورهای بحرین و سایر دول عربی در آن شرکت کرده بودند؛ قرار شد هفت توصیه از این کنفرانس به پارلمان‌های کشورهای عربی و سران آنها و اتحادیه عرب به منظور به اصطلاح کمک به مسأله اهواز ارسال شود!
همچنین در بیانیه پایانی این کنفرانس که توسط صباح موسوی قرائت شد و فقط یک بخش از آن رسانه‌ای گردید: تصویب شد که این کنفرانس سالی یک بار برگزار شود و هم‌چنین ابراز امیدواری کردند که کنفرانس بعدی در دمشق آزاد شده برگزار شود.


در ادامه تحرکات این گروهک، در پی صدور و تأیید حکم 5 تروریست به نام‌های "هاشم شعبانی‌نژاد" و "هادی راشدی" و "محمد‌علی عموری" و ... که عضو گروه موسوم به "المقاومة الشعبیة" بودند گروه‌های موسوم به الأحوازی، با فعال فرهنگی خواندن این تروریست‌ها فشار و جوّ روانی منفی و سنگینی را علیه جمهوری اسلامی در رسانه‌های مختلف به راه انداختند تا جایی که برخی از مقامات دولتی اروپایی نیز به حمایت از این پنج تروریست لب سخن گشودند. هم‌چنین "یاسین اهوازی (غبیشی)" ـ رابط عبدالمالک ریگی سرکرده معدوم جندالشیطان با آمریکایی‌ها ـ نیز آنها را فعال فرهنگی خوانده است و ادعا کرده که جرم این 3 نفر انجام فعالیت‌های فرهنگی است. اما واقعیت چیست؟ هادی راشدی و هاشم شعبانی‌نژاد، دو عضو گروه موسوم به "المقاومة الشعبیة" در مصاحبه با شبکه پرس‌تی‌وی به تیراندازی به منازل به سمت منازل افراد مختلف اعتراف کردند. هم‌چنین هاشم شعبانی به نقش گروه‌های ناسیونالیستی و رژیم بعث در شکل‌‌گیری گروه‌های تروریستی در خوزستان پرداخت. در عملیات دستگیری این تروریست‌ها تعداد زیادی اسلحه از اعضای این گروه کشف شد که باید از امثال یاسین اهوازی پرسید که شاعر و وبلاگ‌نویس و فعال فرهنگی برای انجام کدام فعالیت خود به این سلاح‌ها نیاز دارد؟


نکته دیگر اینکه این گروه‌ها در این روزهایی که منطقه شمال آفریقا و غرب آسیا در حال دگرگونی و تحولات بزرگی است و هم‌چنین فتنه‌ای که توسط محور غربی ـ عربی در سوریه در حال اتفاق است دچار توهم و اوهام شده و در شبکه تلویزیونی وابسته به این گروه‌ها موسوم به "احوازنا" ـ که با حمایت مالی کشورهای مرتجع منطقه راه‌اندازی ـ به رؤیاپردازی پرداخته و با ادعایی کودکانه خبر از فعالیت "ارتش آزاد اهواز" در اهواز داد. این ادعا تا بدان جا مضحک و خیال‌پردازانه بود که هیچ کدام از سایت‌های اینترنتی وابسته به این گروه‌ها از پوشش آن امتناع کرده‌اند.
نکته‌ آخر این است که تشتت و اختلاف و فساد اخلاقی در بین این گروه‌های فامیلی و چند نفره موسوم به "الأحوازی" آنقدر زیاد است که به هیچ عنوان نمی‌توان برای آنها جایگاهی متصور شد.


نوشته شده توسط جابر علی احمد در دوشنبه 9 بهمن 1391
 نوشته های پیشین
+ اطلاعیه ی فعالان جامعه ی مدنی اهواز: ماموریت ویژه "سید صباح موسوی"
+ ماجرای گردهمایی که آبروی ضد انقلاب را برد
+ پوشیدن لباس دموکراسی توسط تروریست‌های الاحوازی
+ چرخش 180 درجه ای رو به دموکراسی تروریست های موسوم به الاحوازی
+ اعتراض نژادپرستان تجزیه‌طلب به تبعیض نژادی اپوزیسیون!
+ تروریست های دیروز، فعالان حقوق بشر امروز
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت دوم "
+ کدام یک از اعضای گروهک تروریستی خلق عرب با احمد شهید ملاقات نمودند ؟ " قسمت اول "
+ تحرکات گروه‌های موسوم به خلق عرب
+ هیاهویی برای حمایت از تروریست‌ها
+ فیلم اعترافات هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی به اقدام تروریستی
+ اتحاد منحوس بر ضد ایران
+ شیخ‌خزعل؛ جای خالی عقلانیت سیاسی در رؤیای تجزیه‌طلبی
+ نسخه پیچی از نوع انگلیسی برای قومیت عرب
+ انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر/ فرافکنی به سبک شیخ وهابی سعودی

صفحات :

خوز بلاگ آماده انتشار مطالب شماست

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای خوز بلاگ محفوظ می باشد